RADEK TOMÁŠEK

uvádí své největší hity

videoukázky

produkce
Agentura HARLEKÝN s.r.o.,
Václav Hanzlíček, Aleš Hanzlíček

Známý zpěvák a kytarista se dnes objevuje na pódiu nejčastěji se svým synem Radkem jr. V pořadu především romantických písniček se odráží průběh zpěvákovy profesní kariéry i odkazy na hudební lásky. Radek Tomášek si získal jako muzikant jméno ve skupině Rangers-Plavci v době, kdy tato kapela byla na svém uměleckém vrcholu. Posluchačům ji připomene v písničkách Kingston Town, Prázdné nádraží, 500 mil. Mezi nejúspěšnější hity z jeho vlastního repertoáru patří Duhová kulička, Jižní vítr, Srdce, Žádná jiná, Boxer, Dům na nároží. K mnohým z nich složil hudbu nebo napsal text, jiné přejal od svých oblíbenců (José Feliciano, Jim Croce, John Denver).

Posluchače vždy zaujme svižná série španělských melodií se strhujícími kytarovými sóly (Cikán, El Matador, María-Isabél) i novinky v pomalejším, bluesovém rytmu (Kymácivý měsíc, Krátký příběh). Pestrý komorní program, na jehož úspěchu se nemalou měrou podílí se svou kytarou i Radek Tomášek ml. (jinak bubebník velmi úspěšné skupiny Clou, která již získala řadu ocenění – 2x hudební ceny TV Óčko, dva Anděly...) si dokáže získat publikum všech věkových kategorí, které oceňuje nejen profesionální výkony, ale i příjemnou, pohodovou atmosféru vystoupení.

Radek Tomášek vystupuje také se skupinou SIMPLY THE FOUR, většinou pro zahraniční publikum v angličtině (převážně moderní americká country music).

ukázky (MP3)

Chattahoochee

I Hear You Knockin´

Proud Mary