Libuše Švormová

POVOLÁNÍ: Ž E N A

Pravděpodobně se poznáte i Vy …

Povídky známé americké autorky Ermy Bombeck
Vás potěší a přesvědčí, že v tom nejste sami
a přitom všem se pobavíte..

Přes svůj námět není pořadem pouze pro ženy.

Libuše Švormová

 

produkce
Agentura HARLEKÝN s.r.o.
Václav Hanzlíček

Humoristické tituly "Jen počkej, až budeš mít vlastní děti" a "Mateřství, druhá nejstarší profese" a další povídky zachycují všední trampoty z rodinného života. Brzy zjistíte, že běžné trable s dospívajícími dětmi skutečně nemají hranic. Autorka zobrazuje řadu nejrůznějších ženských osudů - každý tak jiný, a přece tak stejný. Určitě se v některé z "nehrdinských hrdinek" poznáte i Vy sama. Povídky spojuje sarkastický tón a ironický nadhled, jimiž se daří vzbudit konejšivý pocit, že ve svém "utrpení" nejste sami. A přitom všem se pobavíte.

Milí přátelé,
výběr z povídek Ermy Bombeckové nechce být pořadem pouze pro ženy. Povídky, črty, eseje a postřehy této autorky obsahují daleko víc než specificky "ženskou" tématiku. Jsou o rodině, vztazích mezi jejími členy
a hlavně o potomcích, o spoustě všech těch radostí i trápení, které s nimi máme, zkrátka o věcech, které se týkají většiny nás všech. A i když často pojednávají o hlubších problémech, netváří se hlubokomyslně.
Zachovávají si většinou humornou polohu a tím nás zároveň i nabádají, jak se s podobnými životními situacemi vyrovnávat.

Spisovatelce Ermě Bombeckové u nás vyšlo několik knížek. Vybrala jsem z nich ty povídky, které se
mi nejvíc líbily a doufám, že osloví i Vás. Když nic víc, alespoň snad s nimi prožijete jeden hezký večer.
Díky!

Libuš Švormová

Libuše Švormová