MICHAL ŠINDELÁŘ

videoukázky

 

Michal Šindelář & Martin Juha
acoustic-rock'n'roll

Michal Šindelář
akustická kytara, zpěv, řev, perkuse, banjo, beatbox a další neidentifikovatelné zvuky...

Martin Juha
akustická kytara, řev, zpěv, foukačka, kotel, jodlování a další nekontrolovatelné zvuky...

zastupuje Aleš Hanzlíček
Jarníkova 1875, 148 00 Praha 4 , tel.: 606 709 805
e-mail: ahanzlicek@tiscali.cz

Objednávka představení


 

Michal Šindelář & MŠ3
"mladý Dědek" a legendární hity Katapultu
a koncertní program "Hořely, padaly hvězdy"

Michal Šindelář kytara, zpěv
Martin Zakkiss Juha kytara, zpěv
Sváťa Němeček basová kytara
Michal Pošvář bicí nástroje, zpěv

Od 14-ti let v profesionální hudební branži: 8 let jako bubeník české rockové legendy Katapult, od roku 2004 bubeník skupiny Semtex, dále spolupráce s Lukášem Martinkem, Viktorem Sodomou, Karlem Kahovcem & GB, Šárkou Rezkovou ........

V roce 2004 vyšlo první sólové album "Padaly hvězdy" u společnosti Supraphon a.s. Spolupráce na více než 50 albech. Tři zlaté desky.

Repertoár koncertu zahrnuje jak skladby z první desky "Padaly hvězdy", tak i z připravovaného alba "Kolem dokola" (červenec 2008), několik oblíbených skladeb z doby účinkování ve skupině Katapult a několik zahraničních písní. Žánrově se program opírá o základy moderního rocku, "kytarové písničky" a blues. Doba koncertního provedení je cca. 2 hod. V případě zájmu je možné rozdělit program do více částí. Dále je k nabídnutí i "akustická verze" programu.

Titulní skladba "Hořely, padaly hvězdy" se dostala do rotací hned několika rádií (Blaník, Český rozhlas, Hey, Šumava, AZ ....). Píseň "Já pravdu mám" (text Jiří Schmitzer) byla v pořadu "Country estráda", "Hořely, padaly hvězdy" si do svého "Paškálu" vybral Karel Šíp a klip k této skladbě prošel všemi českými televizními stanicemi.

Michal Gerald Šindelář

Michal se narodil 14. července 1982 v Praze na Vinohradech manželům Jiřímu Šindelářovi (baskytarista skupiny Katapult) a Lence Šindelářove (Banjo band Ivana Mládka).

Své první bicí dostal darem ve třech letech od "zpívajicího bubenika" Víti Vávry. V první třídě začal navštěvovat lidovou školu uměni - obor klavír - což mu vydrželo "až" do paté třidy. V roce 93 "nastupuje" do první kapely Invetura, ale záhy se stěhuje do Plzně a skupinu v roce 94 opouští.

V červnu roku 1996 hraje se skupinou Katapult na "Noci plné hvězd" skladby Chodníkový blues a Hlupák váhá. Od zaří stejného roku jezdi Katapult ve čtyřech - s Michalem na druhou bicí soupravu. Koncem roku 1997 onemocní Tolja Kohout a Michal nastupuje na místo "hlavního" bubeníka Katapultu. Během následujících šesti let s natočí studiovou desku "Konec srandy" a živák "Zlatá deska 25 let". Odehraje kolem 400 koncertů a zúčastní se desítek televizních pořadů.

V roce 2004 mu vychazí sólové album "Padaly hvězdy" (na kterém se podílí i Tolja Kohout a Jiří Šindelař). Vzniká problém, který končí odchodem ze skupiny Katapult (po 12-ti letech: 4 jako technik a 8 jako bubenik). V říjnu 2004 se stavá Michal bubeníkem skupiny Semtex a odehrááa několik koncertů se svoji skupinou MSP (kde hraje na kytaru a zpívá).

V následujícím roce zakladá s Lukášem Martinkem společnost Absolute music s.r.o.- nahravací studio a vydavatelství. V roce 2008 nastupuje do kapely B.A.M..

Na únor roku 2009 je naplánované nahrávaní sólové desky Jiřího Šindeláře a na jaro mini turné. Bohužel, osud, okolnosti a zdravotní stav to neumožni a 5. ledna končí definitivně Katapult. Odchazí nejen genialní basista, zpěvák, spoluhráč, legenda, ale hlavně ten nejlepší táta.

Hodně věcí bude jinak. Hodně smutku bude kompenzováno spoustou práce. Koncerty Semtexu, B.A.M.u a hlavně Michal Šindelář trio.